PROJEKTAI
Inicijuojame ir kviečiame prisijungti kitas organizacijas, inicijuojant tokių sričių projektus:
- Projektai susiję su visuomenės narių ir grupių potencialo atskleidimu ir tobulėjimu;
- Psichikos sveikatos paslaugų plėtros projektai;
- Asmeninės, socialinės ir pilietinės atsakomybės ugdymo projektai;
- Pagalbos asmenims, siekiantiems integruotis į darbo rinką projektai;
- Viešojo sektoriaus ir privačių organizacijų veiklos efektyvumo didinimo projektai;
- Bendradarbiavimą ir konfliktų sprendimą skatinantys projektai;
- Galimos kitos visuomenei naudingų projektų kryptys.
2023 m. ĮGYVENDINAMI PROJEKTAI
ĮGYVENDINTI PROJEKTAI
2022 m. PROJEKTAS "AUGAME KARTU. PAŽINTI, SUPRASTI, PADĖTI"
2021 m. PROJEKTAS "IŠMOKIME GYVENTI BE SMURTO"
2021 m. PROJEKTAS "SAUGANTI ŠEIMA. PAŽINTI,SUPRASTI PADĖTI"
2021 m. PROJEKTAS "PAŽINTI, SUPRASTI, PADĖTI"
2020 m. PROJEKTAS "Smurtinio elgesio mažinimas, teikiant pagalbą smurtaujantiems ir/ar alkoholį vartojantiems asmenims“
Bendradarbiaudami su 8 projekto partneriais - Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriumi, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto antruoju policijos komisariatu, Alytaus pataisos namais, Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyriumi, VšĮ Vilniaus SOS vaikų kaimu, Vilniaus Šv. Kristoforo progimnazija, Kazlų Rūdos pedagogine psichologine tarnyba, ir VšĮ „Gerumo darbai“ iki metų pabaigos įgyvendinsime Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Smurtinio elgesio mažinimas, teikiant pagalbą smurtaujantiems ir/ar alkoholį vartojantiems asmenims“. Projektui skirta suma: 29573,44 Eur.
Projekto siekis vykdyti pakartotinio smurto prevenciją, ugdyti taikius konfliktų sprendimo įgūdžius, pozityvias vertybines nuostatas, bei gebėjimą prisiimti atsakomybę už savo elgesį.
To siekiame taikydami intervencinę smurtinį elgesį keičiančią programą, vesdami pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupes, mokant pozityvaus, pagarba grįsto bendravimo ir netinkamo elgesio korekcijos metodų; teikdami individualią psichologinę pagalbą; esant poreikiui organizuodami teisinę pagalbą, bei priklausomybės specialistų pagalbą, asmenims, kurie turi alkoholio vartojimo problemų.
Projektas įgyvendinamas Vilniaus mieste, Alytuje ir Kazlų Rūdoje.
PROJEKTAS "SAUGANTI ŠEIMA 2016-2020"
2020 01 01 - 2020 12 31
2019 09 01 - 2019 12 31
2017 09 01 - 2017 12 31
2016 08 01 - 2016 12 31
Projekto tikslas: Vykdyti krizinio nėštumo prevenciją, mokant tėvus kalbėti su vaikais apie lytiškumą, teikti pagalbą krizinio nėštumo atvejais, plėtoti pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimoje bei skatinti šeimų telkimąsi
Projekto uždaviniai:
1. Vykdyti krizinio nėštumo prevenciją, formuojant pozityvios tėvystės įgūdžius - mokant tėvus kalbėti su vaikais apie lytiškumą bei įvairiomis kitomis jautriomis temomis
2. Teikti psichologinę pagalbą krizinio nėštumo atvejais judesio terapijos grupėje
3. Plėtoti pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimoje, mokant pozityvaus abipuse pagarba pagrįstų bendravimo ir netinkamo elgesio korekcijos metodų, atsisakant bet kokio smurtinio elgesio
4. Skatinti šeimų, patiriančių krizes, telkimąsi bei stiprinti vaikų - mamų ryšį, organizuojant socioedukacines šeimų gyvenančių Vilniaus miesto krizių centre išvykas
2016 09 01 -2016 12 31
VILNIAUS SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS PROJEKTAS "SĄMONINGA TĖVYSTĖ - VAIKAI BE SMURTO"
Projekto tikslas: Stiprinti tėvų efektyvaus bendravimo ir emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus, mokant pozityvaus auklėjimo metodų, pykčio valdymo, konfliktų valdymo bei streso įveikos įgūdžių. Projekto uždaviniai: 1. Plėtoti pozityvių auklėjimo metodų sklaidą šeimoje, mokant pozityvaus abipuse pagarba pagrįstų bendravimo ir netinkamo elgesio korekcijos metodų, atsisakant bet kokio smurtinio elgesio.
2. Stiprinti emocinių sunkumų įveikimo gebėjimus.
Vykdomos veiklos
1. Pravesti pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo mokymai 6 tėvų grupėms:
- Tėvų, auginančių 0-6 metų vaikus, mokymų grupė. Jauni tėvai dalyvavo mokymuose, kad būtų išvengta dažnai pasitaikančio artimos aplinkos spaudimo elgtis su vaiku pagal senus auklėjimo metodus
- Tėvų, auginančių 6-12 metų vaikus, mokymų grupė. Tėvai buvo mokomi spręsti būtent šiame vaikų amžiaus tarpsnyje kylančias problemas.
- Paauglių tėvų mokymų grupė. Paauglių tėvai dažnai susiduria su auklėjimo sunkumais net jei prieš paauglystę jų nebuvo, todėl vaikų paauglystė gali būti ypač sunkus laikotarpis. Tėvai buvo mokomi spręsti paauglystėje kilusias problemas.
- VTAS nukreiptų tėvų mokymų grupė. Šios grupės formavimo principas, susijęs su tam tikru išoriniu spaudimu. Tai gali būti vienintelis motyvacijos šaltinis dalyvauti PT mokymuose tiems, kuriems ypač reikia žinių apie pozityvaus, nesmurtinio auklėjimo metodus.
- Tėčių grupė. Homogeniška grupė padrąsino tėčius dalyvauti mokymuose, būti atviresniems tarp panašių bei padidino motyvaciją labiau įsitraukti į vaikų auklėjimą naudojant pozityvius auklėjimo būdus.
- Tėvų, auginančių brolius/seseris, mokymų grupė. Vaikų konkurencija yra aktuali ir skausminga daugeliui tėvų tema, todėl atskira mokymų programa šia tema suteikė galimybę išsamiai aptarti sunkumus, susijusius su vaikų tarpusavio santykiais ir padės efektyviai tvarkytis su kilusiais iššūkiais.
2013 m. sausio-2014 m. sausio mėn. įgyvendintas projektas "Atotolio šeimų centro steigimas ir veiklos plėtra", kurio tikslas yra įsteigti psichologinės pagalbos centrą, kuris apjungė kompleksiškas prevencijos ir pagalbos paslaugas šeimoms, kurios dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių yra priverstos gyventi atskirai. Šiame centre teikiamos šios paslaugos: individualus ir grupinis vaikų ir suaugusiųjų konsultavimas, socialinių ir emocinių kompetencijų bei pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymas, organizuojami edukaciniai renginiai. Projektas įgyvendinamas pagal Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programą.
2012 m. liepos-gruožio mėn. įvykdytas projektas "IŠSAUGOK RYŠĮ", kurio pagrindiniai tikslai buvo didinti vaikų, kurių vienas ar abu tėvai yra išvykę gyventi ir dirbti į užsienio šalis, socialinį atsparumą bei mažinti elgesio ir emocinių sunkumų riziką tarp jų bei didinti tėvų sąmoningumą ir atsakomybę už vaikų auklėjimą ir gerovę bei skatinti tinkamą tėvų pasirūpinimą vaikais. ypač tuo atveju, jei tėvams ir vaikams tenka laikinai gyventi atskirai.
Projektas buvo finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų lėšų.
Projekto metu buvo organizuojamos paskaitos tėvams, kurių metu aptariama tėvų ir vaikų santykių svarba sėkmingai vaiko raidai, galimi sunkumai kylantys tėvų emigracijos, laikino šeimos išsiskyrimo metu, neigiamos išsiskyrimo pasekmės ir būdai, kaip mažinti galimas neigiamas pasekmes bei užkirsti kelią elgesio ir emocinių sunkumų išsivystymui.
Buvo organizuojamas dviejų teorinių-praktinių seminarų ciklas mokyklų darbuotojams (psichologams, socialiniams pedagogams, spec. pedagogams, klasių vadovams, mokytojams, administracijai) apie vaikų, išgyvenančių tėvų emigraciją, galimus patirti sunkumus, jų savijautą ir jos atpažinimo būdus, elgesį ir jo priežastis bei apie tai, kuo psichologai, socialiniai pedagogai, spec. pedagogai, klasių vadovai bei mokytojai gali prisidėti prie vaikų savijautos gerinimo bei elgesio ir emocinių sutrikimų prevencijos. Be to, seminaro metu buvo kalbama apie tai, kaip klasių auklėtojai gali atkreipti tėvų ir globėjų dėmesį į vaikų išgyvenimus emigracijos kontekste bei galimas pasekmes šeimos santykiams.
Projekto metu pozityvios tėvystės įgūdžių ugdymo grupės, orientuotos į tokių svarbiausių tėvystės įgūdžių kaip pozityvaus bendravimo, aktyvaus klausymosi, teigiamo dėmesio skyrimo, tinkamo elgesio skatinimo, netinkamo elgesio koregavimo, konfliktų sprendimo kompetencijų, gebėjimo autoritetingai vadovauti formavimą bei temos kaip efektyviai bendrauti su vaiku per atstumą analizavimą. Grupių metu buvo taikomi interaktyvūs mokymo metodai.
2011 m. rugsėjo–gruodžio mėn. vykdytas projektas „STOGAS“, skirtas neigiamų psichologinių migracijos pasekmių prevencijai, finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų lėšų.
Šio projekto metu išleista metodinė priemonė „Psichologinės migracijos pasekmės šeimai. Vaikų emocinių ir elgesio sunkumų prevencija“, skirta su migracija susiduriančioms ar susidūrusioms šeimoms bei su šiomis šeimomis, jų vaikais dirbantiems mokytojams, socialiniams darbuotojams, psichologams, kitiems suinteresuotiems specialistams. Leidinyje aprašomos migracijos pasekmės šeimai, daugiausiai dėmesio skiriant pasekmėms vaikams bei priemonės, kurių turėtų imtis tiek tėvai, tiek globėjai, tiek mokyklos darbuotojai, siekdami tinkamai pasirūpinti vaiku migracijos kontekste. Be to, yra išskiriami svarbiausi teisiniai aspektai, kurie yra labiausiai susiję su galimomis migracijos pasekmėmis vaikui bei pateikiamos nuorodos, kurios gali būti naudingos, siekiant gauti profesionalią pagalbą.
Taip pat surengti teoriniai praktiniai seminarai mokyklų darbuotojams tema „Migracija. Vaikų elgesio ir emocinių sunkumų prevencija“. Seminaruose buvo pristatomos psichologinės migracijos pasekmės šeimai ir vaikams, aptariami būdai, kaip sušvelninti neigiamas pasekmes vaikams bei užkirsti kelią galimiems vaikų elgesio ir emociniams sunkumams bei aptariamas mokytojų ir kitų mokyklos darbuotojų vaidmuo šiame procese.
2010 metų rugsėjo – gruodžio mėnesiais sėkmingai įvykdytas projektą skirtas vaikams, kurių vienas arba abu tėvai yra išvykę arba ketina išvykti dirbti/gyventi į užsienio šalis – „IŠSAUGOK RYŠĮ“, finansuojamas iš Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiųjų lėšų.
Projekto metu vesti teoriniai-praktiniai seminarai Vilniaus miesto gyventojams apie galimas tėvų išvykimo pasekmes vaikams ir santykiams šeimoje bei apie tai, kaip tų pasekmių išvengti.
Projekto rėmuose taip pat vesti užsiėmimai moksleiviams, kurių vienas ar abu tėvai išvykę gyventi ar dirbti į užsienį, paremti šokio ir judesio terapijos metodais. Užsiėmimai buvo skirti sumažinti vaikų patiriamą įtampą, geriau pažinti save, padidinti vaikų pasitikėjimą savimi, patobulinti jų socialinius įgūdžius, suteikti galimybę išreikšti patiriamas emocijas, jausmus, didinti savirefleksiją.
2010 m. "GEBU" bendradarbiaudama su Lietuvos psichodramos draugija (www.psichodrama.lt) suorganizavo tarptautinį renginį psichodramos specialistams ir besidomintiems psichodrama asmenims „6-osios Baltijos Moreno dienos: SUGRĮŽK IR ATRASK“, kuris vyko 2010 m. rugpjūčio 20-22 d. Klaipėdoje (daugiau informacijos www.psichodrama.lt/moreno).
2010 metų gruodžio mėn. „GEBU“ darbuotojai mokyklos darbuotojams vedė kvalifikacijos kėlimo seminarus mokytojams, skirtus klasės valdymo įgūdžių ugdymui.
2010 metų balandžio mėn. „GEBU“ organizavo konferenciją sveikatos specialistams „Kaip apsaugoti save ir kitus: išorinių mirties priežasčių prevencijos galimybės. Priklausomybės, smurtas, avarijos, netyčinės traumos”. „GEBU“ darbuotojai šioje konferencijoje taip pat vedė seminarus.